июнь, 2018 ел
пәнҗешәмбе

ТР Гидрометцентр мәгълүматлары буенча күрсәтелгән срокта республика территориясендә урыны белән урманнарда 4 класслы янгын куркынычы көтелә.

Алексеевскида юл түшәмәсен яңартуга керештеләр.

Алексеевск районы буенча ЮХИДИ бүлеге начальнигы Илфат Җаббаров сүзләрләренә караганда,

2018 елның 29 июненнән 4 июленә кадәр Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән урманнарда янгын куркынычы югары (4 класс)  булуы көтелә.  Уяу булыгыз, урманнарны саклагыз!

Казанда “Иң яхшы билингваль балалар бакчасы” грантын алу өчен конкурс нигезендә сайлап алуга йомгак ясалды.

Татарстан Республикасы территориясендә начар метеорологик күренешләр: 28 июньдә көндез  республиканың көнчыгышында урыны белән яшен булуы көтелә,  секундына 15-20 метрга кадәр тизлектә кыска вакытлы көчле  җил.

Алексеевск районында район җитәкчесе Сергей Демидовның  авылларга барып гражданнарны кабул итүе старт алды.

Алексеевск районы эшмәкәрләре  ТР Икътисад министрлыгы үткәргән эшлекле иртәнге аш вакытында үсеш юлларын һәм формаларын тикшерделәр.

“Родина” колхозы базасында Татарстан орлыкчылык хуҗалыкларының зона семинар-киңәшмәсе булып узды.

27 июньдә Биләр спорт комплексында пляж волейболы буенча ачык беренчелек булып узды. Ярышларда Левашево, Алексеевск, Биләр командалары катнашты. Әлки районының Алпар авылы кызлар командасы кунак булып килгән иде.