апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Полициянең яңа начальнигы Вячеслав Яковлев тыңланды. Ул, сүз уңаеннан әйткәндә, киң аудитория белән беренче тапкыр таныштырды. Аннары кайбер сәүдә үзәкләрендә, шулай ук көрәш залында, “Карусель” базарында һәм "Кама" кинотеатрында янгынга каршы хәл һәм җитешсезлекләрне бетерү буенча күрелгән чаралар турында янгын ведомствосы хезмәткәре Олег Ещев сөйләде.

Районыбызның 3 нче “Көнчыгыш” территориаль иҗтимагый үзидарәсе республика конкурсында беренче урынны алды.
 Аңа “2018 елда Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе” дигән исем бирелде.

Урманасты Шунталысы (Алексеевск районы) авылыннан ерак та түгел телеканал журналистлары күпьеллык үләннәрне өстәмә тукландыруның ничек баруын төшерделәр.

Алексеевск муниципаль районында Татарстан Республикасы Җәмәгать киңлекләрен үстерү программасын гамәлгә ашыру кысаларында 2019 елда өстенлекле җәмәгать киңлекләрен сайлау буенча рейтинг тавыш бирүе үткәрелә.

19 апрельдә көндезге сәгать 12 дә өченче чакырылыш Алексеевск муниципаль районы Советының егерме икенче утырышы булачак
19 апрельдә район хакимиятендә көндезге сәгать 12 дә өченче чакырылыш Алексеевск муниципаль районы Советының егерме икенче утырышы булачак.

Ел саен Россия Федерациясе Сәүдә- сәнәгать палатасы “Россия туризм һәм сервиз буенча дәүләт университеты” белән берлектә туристлык индустриясе вәкилләре өчен һөнәри конкурслар үткәрә