Районның 60 еллыгына

2024 елның 15 октябре, сишәмбе

Без Бөтенроссия җирле үзидарә ассоциациясе башлап җибәргән «Служение» марафонына кушылдык. Аның максаты-республика муниципалитетлары үсешенә зур өлеш керткән авыл территорияләре җитәкчеләре турында сөйләү.

Шундый кешеләрнең берсе - Алексеевск районында туган Валентина Николаевна Липужина. Ул  күп балалы,биш бала тәрбияләнгән гаиләдә үскән.
1981-1991 елларда ул Казан шәһәре КПССның Бауман райкомының беренче секретаре була. 1991-1995 елларда шул ук районның хакимият башлыгы. Соңрак ТР Дәүләт Советы секретаре һәм бер үк вакытта республика парламенты Аппараты җитәкчесе булып эшли.
Хезмәт биографиясен в. Н.Липужина комсомолда башлый. Студент һәм комсомолка чагында ук, иҗтимагый эш белән шөгыльләнгәндә, аны тулысынча фидакарьлек белән башкару өчен бөтен көчен куя.
Хәзер Валентина Николаевна Алексеевск якташлык җәмгыятен җитәкли, район үсешенә зур өлеш керткән алексеевскилыларны берләштерә.