Иҗат һәм сәнгатьнең тормыш уты

2024 елның 13 сентябре, җомга

Сентябрьнең кояшлы көннәрендә Сәрия Нургаләм кызы Маханова үзенең 60 яшьлек юбилеен билгеләп үтә. Гомеренең күп өлешен ул иҗатка һәм сәхнәгә багышлады.

Сәрия Нургаләмовна балачактан ук музыка һәм биюгә сәләтле, шулай ук спектакльләрдә дә рольләрне бик яхшы башкара. Иҗатка булган мәхәббәте аны Коры Көрнәле авыл мәдәният йортына алып килә. Пенсиягә чыкканчы ул анда сәнгать җитәкчесе булып эшләгән.

Яраткан эше белән шөгыльләнгәндә, күңелендә иҗат уты янганда кеше бәхетле. Бу вакыт эчендә Сәрия Нургаләмовна бик күп чаралар үткәрде, бик күп җырлар җырлады һәм бик күп рольләр уйнады. Алмашка ул авылдашларының һәм хезмәттәшләренең яратуын һәм хөрмәтен яулый.

Эшләү дәверендә ул кызыксыну буенча клублар һәм коллективлар оештырды, алар район һәм республика конкурсларында һәм фестивальләрендә катнаштылар.

Сәрия Нургаләм кызы инде 35 елдан артык Ирек Хәбибулла улы белән бәхетле никахта яши. Алар бер кыз һәм бер ул тәрбияләп үстергәннәр һәм хәзер дүрт онык өчен яраткан әби-бабай булып торалар.

Сәрия Нургаләмовнаның куллары алтын. Ул энә һәм элмәк белән бәйли белә. Ул гөлләрне бик ярата, ә җәй көне аның бакчасы чәчәкле оҗмахны хәтерләтә-нинди генә чәчәкләр юк анда!

«60 ел-тормыш мәгънәсе һәм тәҗрибә, зирәклек һәм хисләр белән тулы дата. Күп үтелгән, әмма мин сезгә элеккеге җитәкче, коллега буларак, Көрнәле авыл җирлеге исеменнән тагын да күбрәк үтүегезне телим. Күбрәк бәхет, мәхәббәт, тормыш шатлыгы һәм тәэсирләр белән ләззәтләнү планында. Көн саен сезне иң бәхетле хатын, әни, әби һәм акылга сыймаслык хатын итсен», — дип теләде Көрнәле җирлеге башлыгы Дилбәр Казакова.