июль, 2018 ел
җомга

24 июльдә иртәнге 8 дән  12  гә кадәр Татарстан Республикасы буенча  Росреестр идарәсе өлешләп катнашу  килешүләрен теркәү   мәсьәләләре буенча Бердәм “кайнар линия” көне үткәрә.

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең “Балаларны автобусларда төркемләп йөртүне оештыру турында”гы 2017 ел, 23 декабрь, 1621 санлы кагыйдәләре нигезендә 2018 елның 1 июленнән  балаларны транспорт чарасы түбәсендә сары яки кызгылт сары төстәге маягы янып торганда гына автобусларда төркемләп йөртү рөхсәт ителә.

18 июльдә хезмәт ветераны,  тыл хезмәтчәне, Урта Тигәнәле авылы кешесе Садыйков Минхаҗип Вагыйз улы туксанынчы туган көнен каршылый.

Хәзер хезмәт турындагы законнарны бозулар турында “Халык контроле”нә хәбәр итәргә мөмкин.

Алексеевск районы җәмәгатьчелеге,
халык контроленә мөрәҗәгать итеп, контрафакт алкогольгә каршы көрәштә мөһим роль уйный ала.

Алексеевск муниципаль районы Алексеевск шәһәр җирлегенең 8 нче бер мандатлы сайлау округы  сайлаучылары белән  2018 елның 9 сентябрендә Татарстан Республикасында муниципаль берәмлекләр вәкаләтле органнарына “Бердәм Россия” партиясеннән депутатлыкка кандидатлар күрсәтү өчен кандидатуралар буенча алдан тавыш бирүдә катнашырга чакырабыз.