май, 2017 ел
дүшәмбе

2017 елның 1 июнендә Татарстан Республикасында  кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил тарафыннан республика министрлыклары һәм ведомстволары  белән бергә иртәнге 10 нан көндезге 1 гә кадәр Татарстан Халыклар дуслыгы йортында (Казаншәһәре, Павлюхин урамы, 57 нче йорт) Балаларны халыкара яклау көненә туры китереп, гражданнарга хокук ярдәме күрсәтү көнен үткәрү планлаштырылды.

Шимбә көнне “Алексеевск чаң тавышлары” кыңгырау чыңы фестивале кысаларында фәнни-гамәли конференция булып узды.

Татарстан һәм бөтен Россия кешеләренең иң яраткан вакыйгасы – традиция буенча Алексеевскида уза торган кыңгырау чыңы фестивале булды.

Явыз ниятле кешеләрнең банк оешмалары бер компьютерга икенче компьютер аша идарә итү буенча бирә торган сервисларны файдаланып, мошенниклык юлы белән банк счетларыннан акча урлау очраклары ешаеп китү сәбәпле Татарстан Республикасы Алексеевск районы прокуратурасы гражданнар игътибарына түбәндәге мәгълүматны җиткерә.