Бүген “1236–2018 елларда Биләр тарихы” проектын әзерләү мәсьәләсе буенча чираттагы утырыш булды

2018 елның 11 апреле, чәршәмбе

Бүген “1236–2018 елларда Биләр тарихы” проектының әзерләү мәсьәләсе буенча чираттагы утырыш булды, ул иң яхшы уңайлы шәһәр мохите булдыру проектларының Бөтенроссия конкурсында катнашачак.
Хәйриячеләр акчасын кертү, проектның гомуми концепөтясен эшләү мәсьәләләре, аның финанс өлеше тикшерелде, инфраструктураны планлаштыруга төзәтмәләр кертелде

Исегезгә төшерәбез, алексеевскилылар, үз тәкъдимнәрегезне социаль челтәрләрдә (газетабызның ВКонтакте төркемендә, Инстаграмда һ.б.ларда), район һәм “Заря” (“Таң”) газетасы сайтларында бирергә, газета редакциясенә язарга, безнең почтага (zariaalex@yandex.ru) җибәрергә була. Башкарма комитет җитәкчесе Сергей Демидов район активына һәм халкына иң кыю һәм көтелмәгән фикерләрне мөмкин кадәр тизрәк әйтүләрен сорап мөрәҗәгать итте.
Конкурс турында бөтен мәгълүмат район сайтында урнаштырылачак.
Җомга көнне, 13 апрельдә, Биләрдә кичке 6 да җәмәгать тыңлаулары булачак.