июнь, 2018 ел
дүшәмбе

Хөрмәтле алексеевскилылар! Әйдәгез, районыбыз символын бергәләп сайлыйк әле. Исегезгә төшерәбез: профессиональ дизайнерлар Алексеевск районының асылын чагылдыручы логотипларның күп кенә вариантларын эшләделәр. Менә без тавыш бирүне башлап җибәрәбез.

Чистайда хезмәт хакын түләүне тоткарлау һәм түләмәү мәсьәләләре буенча гражданнар кабул ителәчәк.

- 26 июньдә иртәнге 8 дән 12 гә кадәр Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе  күчемсез милекне (җир кишәрлекләре, шәхси торак өйләр, гаражлар, мунчалар, дачалар һәм хуҗалык корылмалары) теркәү мәсьәләләре буенча гадиләштерелгән тәртиптә –“Дача амнистиясе” буенча   “Бердәм кайнар линия көне” үткәрә.

Гражданнар сугышы башлануның 100 еллыгы елында туган як музее «Путь в огне и тревоге Гражданской войны» исемле китап әзерләде, анда ике якта да сугышкан алексеевскилыларның язмышы турында сөйләнә.

Яз җитү белән газетабызга телефоннан шалтыратулар ешая, аларда район үзәге кешеләре суүткәргеч суының сыйфатыннан  зарланалар.

9 июльдә Алексеевск районында халык алдында тыңлаулар булачак

Икенче яртыеллыкка язылу 28 июньгә хәтле озайтылачак. “Заря” (“Таң”) газетасы – дөрес һәм актуаль мәгълүмат чыганагы.

Татарстан Республикасында бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Гүзәл Удачина Алексеевск районында гражданнарны кабул итәчәк

Бутлеровка һәм Лебедино авыл җирлекләрендә Алексеевск районы башкарма комитеты җитәкчесе Сергей Демидов гражданнарны кабул итәчәк.

Алексеевск районында республика һәм муниципаль программаларны гамәлгә ашыру кысаларында районның юл-урам челтәрен капиталь ремонтлауга зур игътибар бирелә.