Яңа урак алдыннан комбайннар парады

2024 елның 9 июле, сишәмбе

Алексеевск районында авыл хуҗалыкларының уңыш җыюга әзерлеге тикшерелде.

Районның авыл хуҗалыгы оешмаларын уңыш җыюга һәм туфракны төп эшкәртүгә әзерлекләрен тикшерделәр. Комиссия составына районның Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Газинур Мусин, Татарстан Республикасы буенча Россельхозцентр җитәкчесе Виталий Новичков һәм игенчелек буенча консультантлар керде.

Комиссия районның алты хуҗалыгында булды: «Алга» ҖЧҖ, «Элита» ҖЧҖ, «ВЗП Северное Алексеевское» АҖ, «Салахутдинов Р.Т.» КФХ, «Хузангаевское ОП НП Алексеевское» ҖЧҖ һәм «Восток Зернопродукт»АҖ.

Белгечләр иген җыю комбайннарының, үзйөрешле чапкычларның һәм прицеплы уракларның уңыш җыюга әзерлеген тикшерделәр. Алар комбайннарда янгын сүндерү чараларының булуын тикшерделәр, ашлык складларының торышын һәм хезмәткәрләрнең хезмәт шартларын тикшерделәр.

Комиссия билгеләп үткәнчә, районның барлык авыл хуҗалыгы предприятиеләре урып-җыю кампаниясенә әзерлек буенча барлык кирәкле чараларны үтәгән. Техника эшли һәм кирәкле сандагы кадрлар белән комплектланган. Урып-җыюны сыйфатлы һәм вакытында үткәрү өчен барлык шартлар да тудырылган.

Комиссия әгъзалары шулай ук предприятиеләрдә авыл хуҗалыгы техникасын куллану һәм хезмәтне оештыру нәтиҗәлелеген арттыру буенча берничә киңәш бирделәр.

2024 елгы уңыш җыюга Рамил Сәлахетдиновның крестьян-фермер хуҗалыгы, «Алга» ҖЧҖ (җитәкчесе Илшат Кашапов) һәм «Элита» ҖЧҖ (җитәкчесе Юрий Белов) иң яхшы әзерләнде. Иң артта калган хуҗалык дип «Төньяк Алексеевск ВЗП» АҖ ны атаганнар (җитәкчесе Алмаз Имаев).