Суд приставларының 1 кварталдагы эш нәтиҗәләре

2024 елның 2 мае, пәнҗешәмбе

Агымдагы елның өч аенда Алексеевск район суд приставлары бүлеге тарафыннан 19 миллион сумга якын 1869 башкару эше төгәлләнде.

Социаль әһәмиятле башкарма производстволарга, шул исәптән алиментлар түләтүгә аерым игътибар бирелде. 1 кварталда балигъ булмаганнар файдасына 3,7 миллион сумга якын акча түләтелде.

Бурычлыларга карата мәҗбүри җәзалауның төрле чаралары кулланыла, шул исәптән Россия Федерациясеннән чыгуны тыю һәм махсус хокуклардан файдалануны чикләү рәвешендә чикләүләр. Өч ай эчендә Алексеевск районы халкының китүен вакытлыча чикләү турында 834 карар чыгарылды.

Россиянең Татарстан Республикасы буенча ГУФССП гражданнарга үзләрен һәм туганнарын отпускны планлаштырганчы бурычлары булу-булмавын тикшерергә киңәш итә. Моны Федераль суд приставлары хезмәте сайтындагы "Башкару производстволары мәгълүматлары банкы" бүлегендә эшләргә мөмкин. Әгәр дә Сез үзегезне бурычлылар исемлегендә тапсагыз, белешмә мәгълүмат алу өчен күп каналлы 8(843) 514-92-21 номеры буенча телефон хезмәте күрсәтү төркеменә мөрәҗәгать итәргә кирәк. Тулырак мәгълүматны суд приставлары бүлегеннән мәгълүмат базасында күрсәтелгән адрес буенча алырга мөмкин. Шулай ук сервиста бурычны онлайн режимда түләргә мөмкин.

Исегезгә төшерәбез, хәзер башкарма документны электрон рәвештә, суд приставына шәхси визиттан башка бирергә мөмкин. Судка акча түләтү турында гаризалар белән мөрәҗәгать иткән гражданнар, теләсәләр, башкарма документны суд приставлары хезмәтенә электрон рәвештә тапшыру турында үтенеч белән мөрәҗәгать итә алалар. Бу очракта суд башкарма документны суд приставлары хезмәтенә үзе җибәрәчәк, бу башкарма производствоны кузгату һәм аны башкару процессын тизләтәчәк.

Район бүлегендә кабул итү көннәре:сишәмбе 9:00дән 13:00гә кадәр, пәнҗешәмбе 13:00дән 18: 00гә кадәр. Кабул итү алдан язылу буенча алып барыла. Баш идарәнең рәсми сайтына теләсә кайсы вакытта язылырга мөмкин. Язылу өчен Баш Идарә сайтының төп битенә кереп, "Кабул итүгә язылу" бүлеген сайларга кирәк. Кирәкле датаны сайларга киңәш ителә, югыйсә система буш вакытын автомат рәвештә билгеләячәк. Аннары күрсәтелгән электрон почта адресына раслау талонының күчермәсе җибәреләчәк. Кабул итү алдыннан урында паспорт һәм талон-раслау күрсәтергә кирәк.

Консультацияне телефон аша да алырга мөмкин. Баш идарәдә 8(843) 514-92-21 телефон хезмәте күрсәтү төркеме эшли. Бу номер буенча кузгатылган башкарма производство турында мәгълүмат, суд приставлары белән элемтәләр һәм гражданнарны кабул итү тәртибе, Баш идарәнең вазифаи затларына кабул итүгә язылу һәм башка теләсә нинди мәгълүмат алырга мөмкин.

Беренче тапкыр шалтырату һәрвакытта да мөмкин түгел. Бу проблеманы хәл итү өчен реверсив шалтыратулар кертелгән. Димәк, операторлар, шалтыратуларның иң югары йөкләнеше кимегән сәгатьләрдә, гражданнарга төшереп калдырылган номерларга үзләре шалтыраталар.

Татарстан Республикасы буенча барлыгы 4,4 миллиард сумга якын акча түләтелгән, шулардан:

- алиментлар буенча-365 миллион сумнан артык;

– хезмәт хакы буенча-5 миллионнан артык;

- ЮХИДИ штрафлары-85,5 миллион сум.

Татарстанда яшәүче 149 586 кешегә карата РФ чикләреннән чыгуны вакытлыча чикләү турында карарлар чыгарылды.