Игелекле традиция яңадан торгызылды

2021 елның 24 ноябре, чәршәмбе

Мактау тактасы...                 Хезмәт хезмәтчәннәренең казанышларын халык алдында тану.

Иске, игелекле традиция яңадан торгызылды һәм алексеевскилылар тормышының бер өлешенә әверелде. Район Советы бинасы янында алексеевскилыларның – көндәлек хезмәтләрендә аеруча зур уңышларга ирешкән предприятие һәм оешма хезмәткәрләренең фотосурәтләре куелган стенд урнаштырылган. Ирина Аляшева, Павел Чайкин, Ренат Хафизов, Ирек Вәлиуллин, Александра Евланова һәм Владимир Бочкаревка беренче булу бәхете насыйп булды.

Ирина Гавриловна Аляшева-баш шәфкать туташы. Аның җилкәсенә сәламәтлек саклау өлкәсендә 51 ел эшләгән. Профессионал, хезмәтчән, остаз – барысы да аның турында. Ирина Гавриловна яңа коронавирус инфекциясенә каршы көрәшнең алгы ягында тора һәм Алексеевск үзәк район хастаханәсенең эшчәнлеген саклап калу өчен, медицина персоналын чыгым материаллары һәм шәхси саклану чаралары белән тәэмин итеп, барысын да эшли.

Чайкин Павел Александрович, «Алексеевск керамикасы» предприятиесендә электрокар операторы.

Павел Александрович лицевой кирпеч җитештерү цехының җайга салынган эшенә зур өлеш кертә. Бу кеше һәрвакыт катлаулы хәлләрдә ярдәм итәргә әзер. Ял яки больничный вакытында аларны алмаштырып, хезмәттәшләренә каршы килә. Павел Александрович әле күптән производствога килүче яшь кадрлар өчен остазга әверелде.

Александра Федоровна Евланова, укыту-тәрбия эшләре буенча директор урынбасары, 3 нче Алексеевск урта гомуми белем мәктәбе укытучысы.

Ул хезмәттәшләре һәм ата-аналар арасында лаеклы абруй казана. Александра Федоровна-иҗади эшләүче укытучы: аның укучылары төрле дәрәҗәдәге конкурсларда һәм конференцияләрдә призлы урыннар алалар. Моннан тыш, ул Олимпиадаларны әзерләү буенча да системалы эш алып бара.

Хафизов Ренат Фоат улы, «Алексеевск Водоканалы» предприятиесенең ассенизация машинасы йөртүчесе.

Ул үз тормышын кешеләр файдасына хезмәт итүгә багышлаган кеше. Менә инде утыз елдан артык Ренат Хафизов бу өлкәдә эшли, чирек гасырдан артык - ассенизация машинасы руле артында. Хәтта иң катлаулы һөнәри ситуациядә дә ул бөтен җаваплылыкны үз өстенә алып, карар кабул итәргә әзер. Хезмәттәшләре һәм район үзәге халкы арасында да хөрмәт һәм дан шуннан.

Владимир Анатольевич Бочкарев, «Алексеевскдорстрой» ААҖ автогрейдер машинисты.

Анатолий Бочкарев утыз елдан артык юл-төзелеш предприятиесенең бердәм коллективында эшли. "Россия Федерациясенең атказанган төзүчесе" дигән мактаулы исемгә ия. Шәһәр төзүче предприятиенең алыштыргысыз хезмәткәре, үзенчә җаваплы, ул яшь коллегаларына да остазы булды.

Вәлиуллин Ирек Галиулла улы, «Алга» колхозы механизаторы.

Вәлиуллин Ирек Галиулла улы хезмәт эшчәнлеген 1984 елда «Алга» колхозында башлый. Совет Армиясе сафларында хезмәт итеп, колхозда тракторчы булып эшли. Һәм менә 33 ел инде агросәнәгать комплексында эшли. Күп еллар дәвамында ул хуҗалыкның гына түгел, районның да алдынгысы булып тора.