Өлкәннәр көнендә Алексеевскида «алтын» парлар хөрмәтләнде.

2021 елның 6 октябре, чәршәмбе

1 октябрь көнне район мәдәният йортында Халыкара өлкәннәр көненә багышланган бәйрәм концерты булып узды. Бу бәйрәм көнне сәхнәдә халык үзешчәннәре чыгыш ясады. Район башлыгы Сергей Демидов исеменнән башкарма комитет җитәкчесе Олег Гайнуллин «Вдохновение» ветераннар хорына актив концерт эшчәнлеге, мәдәният өлкәсендәге иҗади уңышлары өчен һәм коллектив оешуга 35 ел тулу уңаеннан Рәхмәт хаты тапшырды. Бүләк хорның алыштыргысыз җитәкчесе Гөлфания Казиловага тапшырылды. Шулай ук Олег Александрович берничә дистә ел бергә гомер иткән парларга бүләкләр тапшырды. Алкышлар астында сәхнәгә «Алтын» парлар: Шәүкәт Вазыйх улы һәм Гөлсем Нуретдин кызы Абзаловлар, шулай ук Анатолий Николаевич һәм Надежда Павловна Ширшовлар күтәрелде.

Ирле-хатынлы Абзаловлар ул тәрбияләп үстергәннәр, оныклары бар. Гаилә башлыгы заготконторда склад мөдире булып эшләгән. Гөлсем Нуретдин кызы гомер буе Пенсия фондында пенсия түләү буенча хисапчы булып эшләгән.  Шәүкәт Вазыйх улы һәм Гөлсем Нуретдин кызы балык тоту белән мавыга һәм сезонда гөмбә һәм җиләк җыярга ярата. Бакчада бакчачылык һәм чәчәкләр үстерү белән шөгыльләнәләр.

Ширшовлар гаиләсенең ике оныгы бар. Анатолий Николаевич гомерен педагогикага багышлый: мәктәптә тарих укытучысы, хәрби врук, мәктәп директоры булып эшли, шулай ук мәктәп каршында бик күп спорт секцияләре һәм түгәрәкләр алып бара. Район мәгариф бүлеген җитәкли, спорт комплексы җитәкчесе була. Надежда Павловна салым хезмәтендә эшли, анда өлкән инспектор вазыйфасын башкара. Анатолий Николаевич һәм Надежда Павловна, лаеклы ялда булганда, актив яшәү рәвеше алып баралар: спорт белән шөгыльләнәләр, ветераннар хорында катнашалар, бакчачылык белән шөгыльләнәләр, чәчәкләр һәм виноград үстерәләр.

60 ел бергә гомер иткән Геннадий Павлович һәм Нина Павловна Абрамовлар (фотода) аерым овацияләргә лаек булдылар. Алар бриллиант туйларын билгеләп үттеләр. Ике бала тәрбияләп үстергәннәр, өч оныклары һәм ике оныкчыклары бар. Геннадий Павлович Алексеевск сельпосында рәис һәм элемтәче булып эшли.

Нина Павловна нәфис әйберләр туку фабрикасында, аннан хастаханәдә тукучы булып эшли. Геннадий Павлович һәм Нина Павловна, олы яшьтә булуына карамастан, актив тормыш рәвеше алып баралар. Үзләренең йорт яны участогында эшләргә бик яраталар, анда җиләк-җимеш агачлары һәм куаклар карыйлар.