сентябрь, 2017 ел
җомга

“Бердәм Россия” партиясенең Алексеевск җирле бүлекчәсе Алексеевск шәһәр җирлеге депутатлары һәм район яшьгвардиячеләре арасында иптәшләрчәфутбол матчы оештырып үткәрде.

– Бу  минем өчен бик кыйммәтле сәфәр булды. Бала чактан ук хыялым тормышымны космос белән бәйләү иде. Мин бирегә килүемә бик шатмын. Монда торган саен кызыгая бара, – дип үзенең хис-тойгылары белән уртаклашты Татарстан Республикасыннан Эльмира Запарова.

2017 елның 21 сентябрендә Алексеевск яшь гвардиячеләре ЮХИДИ белән берлектә “Куркынычсыз хәрәкәт” профилактик акциясе үткәрделәр.

РФ Дәүләт Думасы депутаты Айрат Хәйруллин ТР Президенты Рөстәм Миңнехановның ТР Дәүләт Советына еллык юлламасын игълан итүдә катнашты.

Районда бөртекле культуралар урып-җыю, көзге культуралар чәчү тәмамланды. Ләкин авыл хуҗалыгы эшләре дәвам итә: шикәр чөгендерен алу бара, бөртеккә кукуруз уру үзенең сәгатен көтә.