Алексеевск эзтабарлары Хәтер вахтасы

2021 елның 29 апреле, пәнҗешәмбе

Алексеевск эзтабарлары Хәтер вахтасы

Алексеевск эзтабарлары Волгоград өлкәсенә казу эшләренә китте.

Сәфәр алдыннан район башлыгы Сергей Демидов Алексеевск һәм Биләр эзтабарлар отрядларында катнашучыларны сәламләде. Сергей Анатольевич балаларга Бөек Ватан сугышы елларында совет солдатларының батырлыгын саклаган өчен рәхмәт белдерде.

"Шундый мөһим һәм Бөек эшегез өчен рәхмәт сезгә. Сезгә уңышлы сәфәр телим һәм, иң мөһиме, тулы бер һәм ышанычсыз булып өйләренә кайтуыгызны телим", - дип мөрәҗәгать итте район башлыгы экспедициядә катнашучыларга.

Мәңгелек ут янына чәчәкләр куеп, эзтабарлар иске зиратка юнәлделәр, анда лейтенант Иван Кругловны искә алдылар. Өч ел элек аның җәсәдләрен Украинаның коллегалары кече ватанына тапшырган.

"Безнең буын ветераннар өшетте. Шәхсән мин фронтовик-бабайларның хикәяләрендә үстем. Сезнең өчен, яшьләр өчен-бу инде ерак чор. Сез аны рәсемнәрдә, ул еллардагы вакыйгаларны дөрес итеп тапшырмаган фильмнарда күрәсез. Һәм, экспедициядә катнашып, сез бу истәлеккә, бу тарихка кагылу өчен уникаль мөмкинлеккә ия. Сугыш барган урыннарда булу, аның эзләренә кагылу, сугышның ничек узганын үз күзләрең белән күрү. Бу һәркемгә дә бирелмәгән. Моңа җитдилек белән карарга һәм Хәтер вахтасында катнашуыгыз белән горурланырга кирәк", - дип мөрәҗәгать итте балаларга» Звезда " эзтабарлар отряды җитәкчесе Владислав Осянин.

Сталинград янындагы сугыш урынында «Звезда» (Алексеевск) һәм «Юнармеец» (Биләр) эзтабарлар отрядларында катнашучылар 7 майга кадәр булачак.