Юбилей белән!

2021 елның 15 гыйнвары, җомга

Яңа ел алдыннан тыл хезмәтчәне Галина Алексеевна Гусенкова 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

30 декабрьдә аны Россия Президенты В.Путиннан открыткалар һәм район башлыгы Сергей Демидовтан ветераннар Советы рәисе Елена Макарихина, социаль яклау бүлеге вәкиле Лариса Белова котлады һәм тапшырды.

Галина Алексеевна Караваево авылында күп балалы гаиләдә туа. Бөек Ватан сугышы вакытында басуларда эшли. Сугыштан соң кияүгә чыга. Ире белән бергә ике кыз тәрбияләп үстерәләр. Галина Алексеевна “Куянкай” балалар бакчасында бала караучы булып эшли, шулай ук район комитетында техник хезмәткәр булып эшли. Пенсиягә Чистай автотранспорт предприятиесеннән чыга, анда ул Алексеевскида рейс автобусында кондуктор булып эшли. Галина Алексеевнаның 9 оныгы, 12 оныкчыгы һәм 1 оныкчыгының баласы бар.