Барысыда гаиләдән башлана

2024 елның 15 октябре, сишәмбе

Гаилә елында традицион кыйммәтләрне ныгытуга үз өлешләрен кертүче район гаиләләре турында сөйләвебезне дәвам итәбез

Тиган Болак авылыннан Вячеслав белән Зинаида Сапожниковлар инде чирек гасырдан артык кулга-кул тотынышып баралар. Алар бер авылда туып үскәннәр, бер мәктәптә укыганнар һәм күп вакытларын бер урамда үткәргәннәр.

Никах вакытында Сапожниковларның өч баласы туа: уллары Андрей һәм Никита һәм кызлары Кристина.

Сапожниковлар гаиләсе-ул иҗади берлек. Әни гамәли сәнгать белән мавыга, сәйләннән кул эшләре ясый һәм төрле конкурсларда актив катнаша.
Аларның хуҗалыклары зур: сыерлары, үгезләре, бозаулары, озакламый таналары бозауларга тиеш. Моннан тыш, алар дуңгыз, күркә, тавык һәм үрдәк асрыйлар.

Вячеслав белән Зинаида үзләре дә күп балалы гаиләләрдә үскәннәр һәм балачактан ук гаиләнең һәр кеше тормышында иң мөһим нәрсә икәнен беләләр. Алар күп вакытны бергә үткәрәләр һәм бер-берсенә һәрнәрсәдә ярдәм итәргә тырышалар.