2 нче Алексеевск урта гомуми белем бирү мәктәбе зирәкләре һәм тапкырлары

2021 елның 28 мае, җомга

Алексеевск, Совет мәйданы, 1й. Кабул итүгә язылу 88432218036 телефоны буенча дүшәмбедән җомгага кадәр 9.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр башкарыла.

Җәйге каникуллар башланыр алдыннан әти-әниләрнең һәм укытучыларның күзләрендә горурлык хисләре уята – Советлар Союзы Герое Иван Егорович Кочнев исемендәге икенче мәктәптә Президент балы узды.

Бу бәйрәм күптән инде районның иң уңышлы мәктәпләренең берсенә визит карточкасы булды. Биредә уку елына йомгак ясыйлар, мәктәпнең иң яхшы укучыларын бүләклиләр һәм зирәк һәм тапкыр ата-аналарын тәрбияләгән өчен рәхмәт белдерәләр.

Бик яхшы укучылар, олимпиадачылар, иҗади һәм спорт конкурсларында җиңүчеләр һәм, әлбәттә, активистлар Рәхмәт хатлары һәм акчалата премияләр кабул иттеләр.

Балаларга һәм аларның әти-әниләренә мәктәп директоры Людмила Николаевна Липлянина мөрәҗәгать итте: "Максатка ирешү өчен, кешегә бары тик бер генә барырга кирәк. Бүген бу залда уку елы дәвамында алга барган һәм куелган максатларына ирешкән укучылар җыелды. Кадерле балалар, без сезнең уңышка юлдагы һәр адымыгызны бәялибез һәм тырышлыгыгыз һәм куйган максатыгыз өчен рәхмәт белдерәбез".

Уңышлы уку, спорт һәм иҗади казанышлар буенча нәтиҗәләр ясаудан тыш, бәйрәмнең «Иң яхшы көндәлек» номинациясендә махсус призы өчен дә бик кызу көрәш барды. Махсус исәп-хисап белән ел дәвамында башкаларга караганда күбрәк булган, бик яхшы бәяләр эшләгән балалар ачыклана. Алена Круглова, Иван Демидов, Дарья Корнева, Василиса Майорова, Ольга Онучина, Богдан Мелехина, Анна Корнева, Полина Никитина, Милена Гусенкова һәм башка балалар «менә дигән» укучы исеме өчен көрәштеләр. Бер ел эчендә алынган бишле билгеләрне санаганда иң аз аерма белән уртача звенода бер ел эчендә 620 бишлесе булган Милена Гусенкова җиңү яулады. Ә өлкән сыйныф укучылары арасында иң күп баллны Чехонин Алексей алды: аның көндәлегендә 411 «бишле».

Сәхнәгә балалар да, аларның әти-әниләре дә алкышлар астында күтәрелде. Ләкин иң көчле алкышларны шулай да педагоглар, үзләренең тырыш һәм фидакарь хезмәтләре белән "кулдан" мәктәп Олимпына алып килгән кешеләр алды. Алар шулай ук лаеклы бүләкләр алдылар.

Махсус президент балына мәктәп «Ел лидеры-2021» брошюрасын чыгарды.

Укучыларны һәм педагогларны уку елы тәмамлану белән котлыйбыз. Чыгарылыш сыйныф укучыларына - имтиханнарда уңышлар, ә укучыларга - бай һәм куркынычсыз каникуллар телибез.