Хөрмәтле чик буе гаскәрләренең ветераннары һәм хәрби хезмәткәрләре, Алексеевск районы халкы! Чик сакчылары көне белән ихлас котлауларны кабул итегез!

2021 елның 28 мае, җомга

Бу - Ватан алдындагы бурычларын намус белән үтәүче илебезне саклаучылар бәйрәме. Чиктә хезмәт итү-мактаулы да, шул ук вакытта куркыныч та, авыр да. Чик сакчылары - кыю һәм көчле рухлы кешеләр, теләсә кайсы мизгелдә куркыныч белән очрашырга әзерләр. Мондый сугышчылар аркасында безнең ил ышанычлы як астында. Сезнең батырлыгыгыз, кыюлыгыгыз һәрвакыт Ватаныбызның чикләре ышанычлы сак астында булуның нигезе булды һәм булып кала бирә. Аерым рәхмәт сүзләре - Бөек Ватан сугышы ветераннарына, сугышчы-интернационалистларга. Сезнең батырлык, чыдамлык, каһарманлык – безнең яшьләр өчен яхшы үрнәк. Чик буе гаскәрләренең барлык буыннарына сәламәтлек, бәхет һәм иминлек телим! Солдатларга һәм офицерларга, бүгенге Ватанны саклаучыларга уңышлы хезмәт итү. Бу батыр һәм кыю кешеләр бәйрәме һәрвакыт тыныч һәм шатлыклы булсын!

Район башлыгы, Сергей Демидов