Ут кабызган өчен ярты миллион

2021 елның 29 апреле, пәнҗешәмбе

Ут кабызган өчен ярты миллион

2021 елның 26 апреленнән 16 маена кадәр Алексеевск районы территориясендә, бөтен Татарстандагы кебек үк, янгынга каршы махсус режим урнаштырылган.

Янгынга каршы махсус режим гамәлдә булган чорда учаклар үрчетү, коры үлән һәм чүп-чар яндыру; ачык утта ризык әзерләү тыела (учак, мангаллар). Бу кагыйдәләрне үтәмәү аркасында еш кына ишегалды корылмаларының, торак йортларның һәм урман массивларының януы килеп чыга. Гап-гади янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәп, мондый нәтиҗәләрне булдырмаска кирәк.

Бу чорда штрафлар сизелерлек арта.

Янгын куркынычсызлыгы таләпләрен бозган өчен гаепле затлар административ штраф рәвешендә административ җаваплылыкка тартылачак: гражданнарга - 2000 сумнан 4000 сумга кадәр; вазыйфаи затларга - 15 000 сумнан 30 000 сумга кадәр; юридик зат оештырмыйча эшмәкәрлек белән шөгыльләнүче затларга-30 000 сумнан 40 000 сумга кадәр-юридик затларга 200 000 сумнан 400 000 сумга кадәр.