«Без үсәргә әзер һәм сезнең ярдәмгә өметләнәбез»

2021 елның 10 апреле, шимбә

Алексеевскида эшкуарлык җәмәгатьчелеге Ак Барс Банк вәкилләре белән очрашты.

Эшлекле иртәнге аш форматында катнашучылар бизнесны үстерү мөмкинлекләре турында фикер алыштылар.

Эшлекле очрашуның модераторы - Ак Барс банкның ваклап сату бизнесы буенча Казан региональ үзәге җитәкчесе Наилә Халикова булды. «Бүләк буларак шикаять» дигән китап бар. Без сезнең районга мөмкинлекләребез турында сөйләү генә түгел, ә сезнең тәкъдимнәрегезне тыңларга, банк һәм клиентның үзара хезмәттәшлеген ничек яхшыртырга, аны тагын да нәтиҗәлерәк итәргә дә килдек», - дип билгеләп үтте Илдар Халиков.

Җитди һәм мөһим темалар күтәрелде: бизнесны ничек стабильләштерергә, исәп-хисап счетын блоклаудан ничек сакларга, ташламалы кредит бирү программалары шартлары һәм хезмәткәрләргә хезмәт хакы проектын сайлаганда игътибарны нәрсәгә җәлеп итәргә.

Кече бизнесны үстерү дирекциясе идарәче директоры Инна Якимова бизнес өчен иң отышлы булган финанс инструментын ничек сайларга, интернет-банкның үзенчәлекләре, корпоратив картаның үзенчәлекләре турында сөйләде.

Бизнес Җитәкчесе өчен аның хезмәткәрләренең хезмәт хакы картасы да мөһим булып тора. «Әйтик, Ак Барс Evotution (Эволюция) картасы белән сезнең хезмәткәрләргә Ак Барс банкы банкоматын эзләүгә вакытны сарыф итәргә туры килмәячәк, теләсә кайсы банкларның банкоматларында бушлай акча алырга мөмкин, - дип аңлатты хезмәт хакларын үстерү һәм тормышка ашыру буенча җитәкче Эльвира Гарифуллина. - Акчалардан баш тарткан кешеләр өчен без картада калган акчаның процентын һәм сатып алудан кешбэкны исәплибез. Кулланучыларга иң кирәкле сервислар ачык, шәхси чараларның куркынычсызлыгына тулы гарантия булганда».

Сүз уңаеннан, очрашуда катнашучылар үзләре дә сакчыллык мәсьәләсен күтәрделәр. «Ак Барс банк системасына керү куркынычсызлыгы системасын гадиләштерергә ярамыймы? - Наталья Ястребова Система парольне квартал саен алмаштыруны таләп итә дип кызыксынды, бу һәрвакытта да уңайлы түгел». Моннан тыш, банк вәкилләре бу мәсьәләне җентекләбрәк карарга сүз бирделәр, гражданнарның акчаларын саклау һәм финанс иминлеге – клиентлар белән эшләүдә аларның төп приоритеты, дип ассызыклады.

«Юридик заттан кредит продуктына заявка кайсы вакытта карала», - дип сорады Елена Мазанова. «Хәзер карау чоры, нигездә, ике атнадан артмый. Әмма узган ел кече бизнес өчен кредит бирү буенча тиз һәм минималь санда документлар белән карарлар кабул итәргә кирәклеген күрсәтте. Шуңа күрә без яңа проектны эшләтеп җибәрергә әзерлибез, аның ярдәмендә кредитларга гаризалар бик кыска вакыт эчендә каралачак», - дип җавап бирде Инна Якимова.