Яшь гаилә өчен ипотека

2020 елның 23 ноябре, дүшәмбе

«ЯШЬ ГАИЛӘ» СОЦИАЛЬ ИПОТЕКА ПРОГРАММАСЫ ДӘВАМ ИТӘ. 👨‍👩‍👧‍👦

Сезгә дә торак шартларын ничек яхшыртырга мөмкин булуы турында күбрәк белергә тәкъдим итәбез.

Мәсәлән, «Яшь гаилә» социаль ипотека программасында бюджет өлкәсендә эшләүчеләр генә түгел, ә безнең республика территориясендә яшәүче яшь гаиләләрнең барлык категорияләре дә катнаша ала дип беләсезме? Юк икән, хәзер белерсез!

Кем катнаша ала? 🤔
🔸 рәсми рәвештә теркәлгән гаиләләр белән 18 яшьтән алып 35 яшькә кадәр (яки 36 яшьтән дә яшьрәк ир белән хатынларның берсе генә булса да),
🔸 гаилә торак шартларын яхшыртуга мохтаҗ дип санала (бер кешегә 18 кв. метрдан ким),
🔸 мөрәҗәгать итүче Татарстан Республикасында яшәүче булып тора һәм монда үзенең хезмәт эшчәнлеген башкара .

Әлеге программа кызыксындырса. Ул чакта сезгә исәпкә кую өчен теркәлү урыны буенча башкарма комитетка мөрәҗәгать итәргә кирәк.

#айдаАлексеевский
#наоднойволне #времямолодых #молодежьтатарстана #вместесможем #жильемолодымрт #молодаясемьярт