Биләрдә яңа мәдәният йорты ачылды.

2020 елның 4 сентябре, җомга

Биләрдә яңа Мәдәният йорты ачылды. Тантаналы чарада район башлыгы Сергей Демидов, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Васил Шәйхразиев һәм ТР мәдәният министры урынбасары Ленар Хәкимҗанов @mincult_rt катнашты.
«Мәдәният объектларын төзү» федераль программасы кысаларында Биләр авылында 300 урынга исәпләнгән Мәдәният йортын төзегәндә эшне югары профессионализм һәм төгәл оештыруы өчен Алексеевск районы башлыгының рәхмәт хаты белән «Алексеевск кабель заводы» ҖЧҖ директоры Соловьёв Антон Геннадьевичны һәм «Керамика-Маркет» ҖЧҖ мастерлар-төзүчесе Шакиров Рөстәм Фәргать улын бүләкләделәр.
ТР Мәдәният министрлыгының «Мәдәнияттә казанышлар өчен» күкрәк билгесен Илюшина Любовь Николаевнага, Ялкын мәдәният йорты директоры Елена Юрьевнага, район мәдәният йорты халык театры рәссам-декораторына тапшырдылар.