Алексеевск укучыларына аттестатлар тапшырдылар

2020 елның 22 июне, дүшәмбе

Район үзәгенең беренче мәктәбен тәмамлаган 19 укучы яраткан укытучылары белән саубуллашты. Район башлыгы Сергей Демидов балаларга урта гомуми белем турында аттестатлар тапшырды.
"Кеше тормышында гомер буе хәтердә калган көннәр аз була. Сезнең өчен шундый даталарның берсе-бүгенге көн, мәктәп белән саубуллашу көне. Мин сезне, кадерле чыгарылыш сыйныф укучылары, әлеге вакыйга белән котлыйм. Сезгә мәктәптә тәрбияләгән иң яхшы сыйфатларны үзегездә саклавыгызны телим. Сезгә нык, көндәшлеккә сәләтле, имин һәм бәхетле булуыгызны телим. Бәйрәм белән!"- дип балаларны Сергей Анатольевич котлады. Укытучылар адресына бик күп рәхмәт сүзләре яңгырады. Алган белемнәре һәм җылылыклары өчен аларга кичәге укучылар һәм аларның әти-әниләре рәхмәт белдерде. Сыйныф җитәкчесе Лариса Анатольевна Толпегина укучылар белән саубуллашты: "Бүген, сезнең белән саубуллашканда, алда сезне мавыктыргыч, кызыклы өлкәннәр тормышы көтә. Намус белән укыгыз һәм эшләгез. Мин ышанам ки, сезнең барысы да булачак һәм барлык уй-хыялларыгыз да чынга ашачак. Хәерле юл сезгә!".
Район үзәгенең беренче мәктәбен тәмамлаучылар арасында белем бирү учреждениесен бик яхшы укыган өчен медаль белән Азат Хәмзин бүләкләнде. Тагын тугызынчы чыгарылыш сыйныф укучысы "ГТО" Бөтенроссия физкультура-спорт комплексы алтын билгесе алды. Котлау сүзләрен район Советы депутаты Гөлнур Сафина җиткерде. Мәктәп директоры Елена Балялина киләчәк юлда уңышлар теләде.
Алексеевскины тәмамлаучыларга без дә якты киләчәк телибез. Бәйрәм белән, кадерле чыгарылыш сыйныф укучылары һәм яраткан укытучылар!