ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы һәм Алексеевск районы вәкилләренең уртак киңәшмәсе турында

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Бүген район башлыгы Сергей Демидов рәислегендә Алексеевск районында ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы һәм Алексеевск районы вәкилләренең уртак киңәшмәсе булды. Утырыш ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасарлары Айназ Ярмиев һәм Ринат Абдуллин катнашында узды.
Җәмәгать киңлекләрен төзекләндерү планнары турында башкарма комитет җитәкчесенең инфраструктура үсеше буенча урынбасары Анатолий Абакумов сөйләде. Аерым алганда, сүз район үзәгендә Җиңү паркын реконструкцияләү, Биләр чишмәсенең иҗтимагый киңлеген киңәйтү, шулай ук "Безнең ишегалды"проектын тормышка ашыру кысаларында КФЙ ишегалларын төзекләндерү турында барды. Торак төзелеше күләмнәре һәм план буенча торак тапшыру күрсәткечләре турында фикер алыштылар; милли проектлар кысаларында социаль әһәмияткә ия объектлар төзелешенең барышы. Район предприятиеләре эшчәнлегенең икътисадый күрсәткечләре турында район башкарма комитеты җитәкчесенең икътисад мәсьәләләре буенча урынбасары Алексей Васильев сөйләде.