Татарстанда Мамадышта «SunnyФЕСТ» бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак

2020 елның 17 гыйнвары, җомга

8 февральдә Мамадышта (Париж аша уза торган шәһәрдә) «SunnyФЕСТ» креатив чаналар бөтенроссия фестивале узачак, анда 50 дән артык катнашучы җыелачак.

SunnyФЕСТ - ул кулдан ясалган креатив чаналарның ачык фестивале һәм аларда тизйөрешле төшү фестивале булачак. Чарада катнашу өчен 18 яшькә җиткән командалар чакырыла. Чаналарның кызыклы конструкторлык идеясе, креатив экипировка, чаналарны финиш күрсәткеченә кадәр төшерү ераклыгы, төшү алдыннан гадәти булмаган перфоманс һәм иҗатның теләсә нинди очышы сәламли. Приз фонды - 130 000 сум.

Чара кысаларында шулай ук халык кәсепләре күргәзмәсендә булырга, төрле мастер-классларда катнашырга һәм районның авыл хуҗалыгы продукциясен сатып алырга мөмкин булачак.

Фестиваль кунаклары өчен махсус бәйрәм экскурсияләре әзерләнгән, шул исәптән «Бер юл - биш мәдәният» экскурсия туры да, ул «Ел маршы» милли премиясенең Бөтенроссия финалында ГРАН-ПРИ иясе булды.

Командалар өчен заявкалар 28 гыйнварга кадәр фестивальнең сайтында кабул ителә: www.suny-fest.ru, ә телефоннар буенча белергә була: 8(960)048-05-50; 8(843)258-05-50 (шул исәптән фестивальгә турлар сатып алу мәсьәләләре буенча).

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте