гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

2018 елның 21 гыйнварында  Лебедино авылы җирлеге башлыгы Юрий Тюкаревхезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск районының Лебедино авылы кешесе Ефремова Анна Николаевнаны 90 яшьлеге белән котлады һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К. Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырды.

2018  елның 20 гыйнварында Левашево авылы җирлеге башлыгы   Светлана Демидова хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, Алексеевск районының Левашево авылы кешесе  Талалов Александр Григорьевичны 90 яшьлеге белән котлады һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К. Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырды.

Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Чистай, Спас районнарындагы территориаль бүлеге кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча  гражданнар белән тематик консультация үткәрә, ул  Россия Федерациясе Хөкүмәте куйган чик бәягә бәйле рәвештә  кунакханәләрдә һәм башка урыннарда  яшәүнең  факттагы бәясе мәсьәләләре буенча 2018 елда Футбол буенча FIFA дөнья чемпионатын үткәрүгә туры китерелә.

2018 елның 10 гыйнварында башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Николай Чурин, социаль яклау бүлеге начальнигы вазыйфаларын башкаручы Марина Солдатова һәм ветераннарның район советы рәисе Елена Макарихина хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск бистәсе кешесе     Бариева Гөлсем Вилдан кызын 90 яшьлеге белән котладылар һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К. Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырдылар.