август, 2017 ел
сишәмбе

Бу якшәмбедә мәйданда balalaika Студиясе автосы призына автотавыш буенча ярышлар булып узачак.

2017 елның 7 августында  район ветераннар советы рәисе Е.Макарихина һәм халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлеге мәдире Л.Белова  тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск районының Кызылъяр  авылында туган,   Алексеевск районының Алексеевск штб.да яшәүче Воробьева Евдокия Ильиничнаны 95 яшь тулу көне  белән котладылар һәм аңа РФ Президенты Владимир Путиннан котлау открыткасы, район башлыгыннан бүләк җыелмасы,  азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырдылар.

Икътисадтагы авыр заманнарга да карамастан, Татарстанда күп фатирлы торак комплекслар актив төзелә, ә аның кешеләре  яңа төзелешләргә бик  актив кушылып китә. Өй файдалануга тапшырылганннан һәм фатир ачкычлары алынганнан соң  нәрсә эшләргә кирәклеге турында Татарстан  Росреестры тәкъдимнәре.