Видеокабул итү

Всероссийская неделя правовой помощи детям

В рамках мероприятий, приуроченных ко Дню защиты детей, с 30 мая по 3 июня Управление Росреестра по Республике Татарстан проведет серию бесплатных консультаций для родителей о жилищных правах несовершеннолетних.

Задать интересующие вопросы экспертам, можно позвонив на «горячую линию» по указанным номерам телефонов: 2555-25-32, 255-25-82, 255-25-70, 255-24-19, 255-25-63.

В ходе недели правовой помощи эксперты Росреестра Татарстана объяснят родителям несовершеннолетних:

-  как совершить покупку и оформление недвижимости при оформлении материнского капитала

- кто может представлять интересы несовершеннолетнего при сделках с недвижимостью,

- с какого возраста ребенок может самостоятельно распоряжаться недвижимостью,

- можно ли подарить недвижимость несовершеннолетнему

- каковы особенности продажи квартиры, в которой прописан ребенок, а также ответят на другие актуальные вопросы.

Заместитель руководителя Управления Росреестра по Республике Татарстан Лилия Бурганова подчеркнула важность воспитания правовой грамотности у подрастающего поколения«Задачей нашего ведомства является, в том числе обеспечение сохранности имущественных прав несовершеннолетних, с этой целью мы проводим разъяснительные консультации для их родителей» отметила Лилия Бурганова.

Граждане смогут лично обратиться за разъяснениями интересующих вопросов.Прием будет осуществляться 1 июня с 13 до 17 часов по адресу г.Казань, ул. Авангардная д.74, подъезд 7.

Пресс-служба Росреестра Татарстана

255-25-80 – Галиуллина Галина

Татарстан Росреестры видеокабул итүгә гаризалар бирүнең электрон адресы үзгәрү турында хәбәр итә.

Гражданнарга уңайлы булсын өчен Татарстан Росреестры үз эшчәнлегенә заманча технологияләр кертә, алар вакытны шактый янга калдырырга, Татарстан Росреестры җитәкчелегенә кабул итүгә skype сервисы ярдәмендә эләгергә мөмкинлек бирә.

Гаризагыз тиз арада каралсын һәм сезгә Татарстан Росреестры җитәкчелегенең видеокабул итүенә эләгү өчен аны skype@rosreestr.org электрон адресына җибәрергә кирәк.

Җитәкчелек белән видео аша элемтәгә керү өчен skype аралашу программасын куярга һәм анда теркәлергә кирәк. Компьютерыгыз микрофон һәм веб-камера белән җиһазланган булырга тиеш.
Программаны эшләтеп җибәргәннән соң менюның өске өлешендә ачылган “Новый контакт”  исемлегендә “Контакты” дигәнне сайлап алыгыз. “rosreestr.tatarstan” кертегез һәм “Найти” төймәсенә басыгыз.  Исемлектән кирәген сайлап алыгыз да, “Добавить” төймәсенә басыгыз. Хәзер Татарстан Республикасы буенча  Росреестр Идарәсе сезнең “Skype” тәрәзәсенең сул өлешендәге контактлар  исемлегендә пәйда булачак. Шалтырату өчен кирәкле контактны сайлап алыгыз да, “Видеозвонок”  төймәсенә басыгыз. Видеокабул итүгә язылу өчен гариза җибәрергә кирәк, анда фамилия­гез, исемегез һәм атагызның исеме, «Skype» логины, телефон номеры (кәрәзле яки стационар), e-mail (электрон адрес) һәм сез бирергә теләгән сорау күрсәтелергә тиеш.

Шулай ук Татарстан Росреестры бөтен Россия буенча күчемсез милекне теркәүгә документларны, милекнең кайда урнашуына карамастан һәм өйдән яки офистан чыкмыйча гына электрон рәвештә бирү мөмкинлеге турында да искә төшерә.

Соңгы яңарту: 2024 елның 8 апреле, 14:21