ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 13 ноябрендә иртәнге сәгать 10 да балалар сәнгать мәктәбендә Алексеевск муниципаль районының территориаль  сайлау комиссиясе  Алексеевск районы авыл җирлекләре территориясендә гражданнарга үзара салым кертү мәсьәләсе буенча җирле референдумнар үткәрү кысаларында участок сайлау комиссияләре составын укытты. Киңәшмәдә катнашучылар машина белән уку коды белән тавыш бирү йомгаклары турында  сайлау комиссияләренең беркетмәләрен әзерләү технологиясе белән таныштылар.

Экология елы тәмамланганда Алексеевск муниципаль районында“Татмелиорация” траст компаниясе ААҖ проект оешмасы нормаль  су агымы су режимын тәэмин итү һәм экологик хәлне яхшырту өчен “Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районының Биләр авылында Билярка елгасын чистарту”ның проект һәм технологик карарларын әзерләде.

Котыру авыруы – ахыры үлемгә китерүче куркыныч вируслы авыру. Аны тудыручы вирус үзәк нерв системасын зарарлый һәм баш, арка миендә, төкерек бизләрендә – авыру терлекләр һәм кешеләр селәгәендә була.