Район башлыгының котлавы

2020 елның 12 октябре, дүшәмбе

Алексеевск муниципаль районы башлыгы Сергей Демидов авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате көне белән котлый:
"Хөрмәтле авыл хезмәтчәннәре, агросәнәгать комплексы хезмәткәрләре, тармак ветераннары!
Сезне чын күңелдән һөнәри бәйрәмегез – Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көне белән котлыйм!
Бу бәйрәм җирдә яшәүче һәм эшләүчеләрне, терлекчелектә һәм азык-төлек сәнәгате предприятиеләрендә эшләүчеләрне, күп кыенлыкларга карамастан, кул бирешми торган, үсемлекчелек һәм терлек үстерү белән шөгыльләнүчеләрне берләштерә.
Авыл хуҗалыгы тармагы хезмәткәрләре-үз җирләрен яратучы, авыр физик хезмәттән курыкмый, эшкә көч һәм җан кертә торган кешеләр. Сезнең хезмәтегез-Алексеевск районы икътисадының нигезе, авыллар һәм аларның үсеше һәм чәчәк атуы нигезе.
Безнең киләчәккә ышанычыбыз, иҗтимагый һәм сәяси тотрыклылык, илнең азык-төлек иминлеге игенчеләрнең, терлекчеләрнең, механизаторларның, күп кенә башка һөнәр белгечләренең эш нәтиҗәләренә бәйле.
Аерым котлауларымны һәм теләкләремне районның авыл хуҗалыгы тарихын формалаштырган авыл хуҗалыгы җитештерүе ветераннарына җиткерәсем килә. Сезнең күбегез бүген дә тупланган белемнәрен, бай һөнәри тәҗрибәгезне яшь белгечләргә тапшыра.
Кадерле кыр һәм ферма хезмәтчәннәре, әзерләү һәм эшкәртү предприятиеләре хезмәткәрләре! Авыр, әмма намуслы хезмәтегез өчен сезгә чын күңелдән рәхмәт белдерәм. Чын күңелдән Сезгә нык сәламәтлек, иминлек һәм яңа хезмәт казанышлары телим!
Сезгә һәм якыннарыгызга бәхет һәм иминлек телим!"