МКД ишегаллары: яңадан йөкләнеш

2020 елның 21 июле, сишәмбе

Район үзәгендә Пролетарская урамында «Безнең ишегалды» республика проектын тормышка ашыру дәвам итә.

Биредә яңа тротуар, кече архитектура формалары, яңа парковка урыннары һәм яктырту барлыкка киләчәк. Завод микрорайонының әлеге ишегалды үзгәргәнче күп фатирлы йортларның типик ишегалларыннан аз гына аерылып тора иде. Кечкенә генә балалар мәйданчыгы биредә күптән түгел барлыкка килде. Ул беркайчан да буш тормый диярлек: тирә-юньдәге балалар гына түгел, ә күрше урамнарда яшәүчеләр дә уйный, андый мәйданчыклар юк. Ул ТОС откан грант акчасына сатып алынган. Әмма әлегә бу мәйданчык-бу территориядә бердәнбер төзекләндерү объекты. Һәм менә тиздән бу ишегалды иҗтимагый йорт яны территориясенең бер эталоны булачак. Микрорайонда яшәүчеләр үзләренең теләкләре белән уртаклаштылар:

Наталья (Кызыл Армия урамында яшәүче): "Мин бирегә ике бала белән уен мәйданчыгына киләм. Без күрше урамда яшибез. Безнең урамда уен зонасы юк. Ә монда тыныч, уңайлы һәм куркынычсыз. Төзелеш эшләре башланганын күрәбез. Монда яшеллек һәм чәчәкләр күп булсын иде. Бөтен бистә клумбаларга "күмелә". Биредә дә матур булсын. Минемчә, ата-аналар һәм йортта яшәүчеләр әлеге территориядәге тәртипне күзәтәчәк".

Александр (Пролетарская урамындагы МКДда яшәүче): "Фонарьлар да кирәк, асфальт та яңа кирәк. Биредә яктырту да көчәйтеләчәк, диләр".