Фильмны төшерергә керештеләр

2020 елның 3 июле, җомга

Сергей Горобченко һәм Наталья Щукина Сергей Батаевның яңа фильмында уйнаячак. Төшерүләр Татарстан Республикасының Алексеевск районында узачак. Проект «Время кино» дирекциясенең мәгълүмати ярдәме белән гамәлгә ашырыла.

Үзе турында җитди кыска метражлы «Старый вояка» (СССРның халык артисты Владимир Этуш белән) хәрби тасмасы белән белдергән яшь режиссер Сергей Батаев «Бойцовая рыбка из села Речное» дигән яңа проект өстендә эшли башлады.

Фильм безнең илнең ерак почмагында яшәүче гади рус гаиләсенең реаль тарихына нигезләнгән. Анда ике буын: балалар һәм аларның ата-аналары турында сөйләнә. Бөтен дөньяның мәгънәсен ачык провинциаль типажлар призмасы аша чагылдыра торган гади очрак.

Бу тарихның хәрәкәтчән көче - ата-аналарны да, балаларны да төрле гамәлләр һәм гамәлләр кылырга мәҗбүр иткән хыял, алар гаиләне аерылышу куркынычы астында калдырачак. Фильмның төп темалары: сүзгә тугрылык, тәртиплелек, характер ныклыгы, гаиләдә мәхәббәт һәм ата-аналарга хөрмәт.

Проектта «Бумер» фильмында,  «Агент национальной безопасности», «Молодежка», «Офицеры», «Доктор Живаго» сериалларында катнашкан танылган Россия актёры Сергей Горобченко катнаша. Аның фильм буенча партнёры Марк Захаров, Рязанов, Петр һәм Валерий Тодоровский фильмнарында уйнаган, популяр «Отель Элеон»телесериалында эшләгән Наталья Щукина булачак -  «Ленком» театры актрисасы. Аларның улларын Алексеевск районыннан яшь актер һәм «Оперение» иҗади үсеш студиясе шәкерте уйнаячак. Моннан тыш, экранда тамашачы Казан дәүләт яшь тамашачы театры актеры Сергей Мосейконы, Казан театр училищесын тәмамлаган Алина Галиаскарованы һәм Академияне тәмамлаган Михалков Владимир Карпукны күрәчәк.

Төшерү вакыты 1 июльдә башлана.