Район башлыгы Сергей Демидов терлек азыгы әзерләүнең барышы белән танышты.

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

«Левашево» терлекчелек комплексы базасында күчмә киңәшмә узды, анда терлек азыгы әзерләү белән бәйле мәсьәләләр каралды. Авыл хуҗалыгы предприятиеләре җитәкчеләре хуҗалыкларда эшләрнең барышы турында хәбәр иттеләр. Барлык авыл хуҗалыгы формированиеләрендә берьеллык үләннәрне һәм күпьеллык үләннәрне чабу һәм аларны сенажга салу көчәя бара. Шулай ук якын арада хуҗалыклар печән әзерләүгә керешәчәкләр.
Җыелышта катнашучылар «Левашево» торак комплексында сенаж салу технологиясе белән таныштылар һәм 3,5 тонна массасы булган «Геркулес» яңа трамбовка агрегатын карадылар. Шулай ук агымдагы сораулар да каралды. Район башлыгы Сергей Демидов эш темпларын киметмәскә һәм һәр һава торышын мөмкин кадәр файдалы итеп файдаланырга теләде.
Киңәшмә ахырында район башлыгының Рәхмәт хаты һәм истәлекле бүләк Альбина Тукмаковага тапшырылды. Районның селекция-нәсел хезмәте начальнигы күпьеллык нәтиҗәле хезмәте өчен һәм лаеклы ялга чыгу уңаеннан бүләкләнде.