Юл куркынычсызлыгы буынннан буынга

2017 елның 5 мае, җомга

2017 елның 28 апрелендә Алексеевскиның «Красный Восток» мәдәният йортында “Буынннан буынга. Юл куркынычсызлыгы мәктәбе” Гомумроссия конкурсы кысаларында  юл шартларында өлкән кешеләрнең куркынычсызлыгын тәэмин итү, аларның тормышын һәм сәламәтлеген саклау белән бәйләнгән бурычларны хәл итү максатында  халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль хезмәткәрләре һәм «Красный Восток» авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре оештырган чара булып узды.  Анда катнашу өчен пенсионерларның  район җәмгыяте һәм район ветераннары җәмгыяте әгъзалары чакырылды. Чарада катнашучыларга сәламләү сүзе белән “Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы”  дәүләт бюджет учреждениесенең Чистай бүлеге начальнигы Сидорова С.Р., халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге Семина Н.А., район ветераннар җәмгыяте рәисе Глазунов Н.И. мөрәҗәгать итте.