Татарстан Кытай Халык Республикасының Аньхой провинциясе белән хезмәттәшлек итү турында килешүгә кул куярга планлаштыра

2017 елның 1 марты, чәршәмбе

«Идел-Янцзы» форматындагы килешү сәүдә-икътисад һәм гуманитар өлкәләрдә Россия-Кытай мөнәсәбәтләрен үстерүне үз эченә.

2017 елның 28 февралендә Идел буе федераль округында РФ Президентының тулы вәкаләтле вәкиле урынбасары  Алексей Сухов рәислегендә «Идел-Янцзы» форматында сәүдә-икътисад һәм гуманитар өлкәләрдә хезмәттәшлекне үстерүнең агымдагы торышы һәм перспективалы мәсьәләләре буенча Уртак эш төркеменең Россия өлеше киңәшмәсе булды, анда ТР буенча баш федераль инспектор Ренат Тимерҗанов, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов катнашты.