июль, 2018 ел
сишәмбе

Алексеевск районы үзәгендә “Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы” дәүләт бюджет учреждениесенең Чистай бүлекчәсе начальнигы Светлана Сидорова катнашында "Автоледи-2018" конкурсы булып узды. Гүзәл зат вәкилләре  автомобильгә идарә итү осталыгында ярыштылар.

Куркыныч һәм начар метеорологик күренешләр фаразланмый

2018 елның 30 сентябренә кадәр Россия почтасы “Яңадан мәктәпкә” акциясе үткәрә, аның кысаларында почта бүлекчәләренә килүчеләр мәктәп укучылары өчен төрледән-төрле товарлар: ручкалар, карандашлар, фломастерлар, дәфтәрләр, альбомнар, көндәлекләр, мәктәп рюкзаклары, беренче сыйныф укучылары өчен җыелмалар һәм укучыларга кирәкле башка әйберләрне сатып ала алалар.

Делегация составына Татарстан Республикасы Казан (Идел буе) федераль университетыннан 10 студент керде.

Алексеевск районы җәмәгатьчелеге контрафакт алкогольгә каршы көрәштә мөһим роль уйный ала.

Алексеевск муниципаль районы  башкарма комитеты хезмәт хакын тоткарлаучы һәм аны "конверт"ларда түләүче эш бирүчеләр турында мәгълүматны "Соры хезмәт базары" юнәлеше буенча "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасына урнаштыру мөмкинлеге турында хәбәр итә.