Конкурс үткәрү турында

2018 елның 9 октябре, сишәмбе

Архив тармагын үстерү максатларында Татарстан Республикасы территориясендә «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивын комплектлау чыганагы - коммерцияле булмаган оешма һәм халык  хакимияте органының иң яхшы архивы» һәм «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивының иң яхшы коммерция оешмасы — чыганакларының архивы»дигән конкурс старт алды.

Грантлар түбәндәге юнәлешләр буенча проектларны гамәлгә ашыру максатларында субсидияләр рәвешендә бирелә:

Татарстан Республикасы Министрлар кабинетының “Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивын комплектлау чыганагы - коммерцияле булмаган оешма һәм халык  хакимияте органының иң яхшы архивы» һәм «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивының иң яхшы коммерция оешмасы — чыганакларының архивы”  дигән республика конкурслары турында”гы 1 октябрь, 2018 ел, 889 нчы карарын үтәү йөзеннән һәм Татарстан Республикасы Дәүләт комитетының архив эше буенча  дәүләт архив хезмәтенең 100 еллыгына багышланган  “Минем шәҗәрәм” исемле республика генеалогик тикшеренүләр һәм конкурслар үткәрә.

• «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивын комплектлау чыганагы - коммерцияле булмаган оешма һәм халык  хакимияте органының иң яхшы архивы»;
  • «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивының иң яхшы коммерция оешмасы — чыганакларының архивы»

Конкурслар турындагы нигезләмәләр Татарстан Республикасы Дәүләт комитетының архив эше буенча рәсми сайтында “Деятельность” бүлегенең “Грантлар, архив конкурслары”  бүлекчәсендә  (http :// arhiv . tatarstan . ru / rus / archivdoc . htm) урнаштырылган.

Һәр конкурс  буенча грант күләмнәре билгеләнде:

1 нче урын өчен - 1 млн. сум;

2 нче урын өчен - 750 мең сум;

3 нче урын өчен - 500 мең сум.