20 гыйнварда Алексеевск ЗАГСында быел беренче никах теркәлде

2018 елның 23 гыйнвары, сишәмбе

Беренче акт язмасы Нурлат районының Мамык авылыннан Денис Пономаренкобелән Биләрдән Галина Заверняеваның язмышын берләштерде.

Яңа өйләнешүчеләрнең беренче парына мәңгелек мәхәббәтне символлаштыручы хрусталь аккошлар бүләк ителде.

– Гаиләгез туган көнне шушы истәлекле вакыйга белән чын күңелдән котлауларыбызны кабул итегез! Сезгә гаилә мөнәсәбәтләрегезне үзара мәхәббәт һәм хөрмәт, бер-береңә ярдәм итешү һәм җаваплылык хисләрендә коруыгызны телибез. Беренче бәхетле көннәрегез бүләген саклагыз, аларның нәфислеген һәм сафлыгын гомер буена алып барыгыз. Исегездә тотыгыз: бәхетегез ачкычы – үз кулларыгызда. Яңа елда Алексеевск районында беренче булып корылган гаиләгез озак һәм бәхетле яшәр, дип ышанабыз, – дип фатихасын бирде яшьләргә ЗАГС начальнигы Валентина Увакина.