Белдерү

2017 елның 14 ноябре, сишәмбе

Экология елы тәмамланганда Алексеевск муниципаль районында“Татмелиорация” траст компаниясе ААҖ проект оешмасы нормаль  су агымы су режимын тәэмин итү һәм экологик хәлне яхшырту өчен “Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районының Биләр авылында Билярка елгасын чистарту”ның проект һәм технологик карарларын әзерләде.

“Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районының Биләр авылында Билярка елгасын чистарту” проекты материаллары белән кызыксынучы кешеләр һәм оешмалар Алексеевск муниципаль районының Биләр авыл җирлеге башкарма комитетында  таныша алалар. Адресы: Биләр авылы, Калинин урамы, 3 нче йорт (эш көннәрендә көндезге 10 нан кичке 5 кә кадәр), телефоны: 8 843-41 4-33-80 һәм  Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районының рәсми сайтында веб-адресы:  http://alekseevskiy.tatarstan.ru/ буенча “Интернет” мәгълүмат- телекоммуникацион челтәре.

Өстәрәк күрсәтеп үтелгән материаллар буенча күрсәтмәләр һәм тәкъдимнәрне кызыксынучы кешеләр һәм оешмалар түбәндәге адреска язмача әлеге белдерү басылып чыкканнан соң 30 көн эчендә түбәндәге адреска: 420073,   Казан шәһәре,   Гвардейская урамы, 15 нче йортка җибәрә алалар.

Җәмәгать тыңлаулары 2017 елның 30 ноябрендә  сәгать 10 да   Биләр авыл җирлеге башкарма комитетында  (адресы: Алексеевск районы, Биләр авылы,  Калинин урамы, 3 нче йорт) үткәреләчәк.