июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

10 июльдә Алексеевск районы җитәкчесе Сергей Демидов гражданнарны авылларга барып кабул итәчәк.

Инициатив яшьләр төркеме якташыбыз, актер Батаев белән әңгәмәне яздырды.

Яшь операторлар белән сөйләшкәндә Сергей сәнгатькә ничек килүе һәм кыска метражлы “Старый вояка” фильмында режиссер сыйфатында үзенең беренче эше турында сөйләде.

Узган атнада “Кайгырту” приютында тәрбияләнүче балалар “Колос” предприятиесенә экскурсиягә бардылар.

Алексеевск районына “Татмедиа” АҖ генераль директорының басма матбугат буенча урынбасары Әлфия Әдиятова килде. Әлфия Нәби кызы район газетасы коллективы белән танышты һәм “Заря” (“Таң”) район газетасының яңа баш мөхәррире  белән таныштырды. “Татмедиа” АҖ филиалы җитәкчесе итеп элек район басмасының бүлек мөхәррире булып эшләгән Ирина Монина билгеләнде.

Радиотелеүзәк алексеевскилыларны  барлык телерадиокомпанияләрнең программаларын тапшыруны туктату турында кисәтә.

Алексеевскилылар беркетелгән территорияләрен җыештыруга чыктылар.

Татарстан Республикасы территориясендә начар метеорологик күренешләр: 2018 елның 6  июнендә төнлә һәм көндез  Татарстан Республикасы территориясендә яшен, көчәйгәндә көньяк-көнбатыштан секундына 15-20 метрга кадәр, төнлә кайбер районнарда 22 метрга кадәр тизлектә җил.

Алексеевскилылар Татпотребсоюзның Мактау грамоталары белән билгеләп үтелделәр

Алексевскилылар Россия Федерациясе Центрсоюзының Мактау грамоталары белән бүләкләнделәр.