май, 2017 ел
дүшәмбе

Алексеевск муниципаль районы башлыгының Мактау грамотасы белән   Әлим Хәким улы Миндубаев бүләкләнде.

Тизлекне арттыру торган саен күбрәк фаҗигаләрнең сәбәбенә әйләнә бара. Мәсәлән, безнең районда тизлек режимын арттыру аркасында соңгы дүрт айда сигез юл-транспорт һәлакәте булды, аларда ун кеше зыян күрде, бер кешенең гомере өзелде. Сигез һәлакәтнең бишесе тизлек режимын арттыру аркасында килеп чыкты. Зыян күрүчеләр алтау.

2017 елның 17 маенда “Бергәләп булдырачакбыз” проекты кысаларында тәрбияче Егоров В.Е. компьютер грамоталылыгын  үзләштерү  дәресе үткәрде.

12 майда Түбән Камада “Кама” сәламәтләндерү лагере базасында  “Динамо” балалар фонды призына Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгына багышланган “Яшь патриот”  хәрби-спорт уены булып узды.

2017 елның 28 маенда Алексеевск шәһәр тибындагы бистәсендә “Алексеевск чаң тавышлары-2017” XV кыңгырау чыңы фестивале булачак.