Район башлыгының котлавы

2020 елның 25 марты, чәршәмбе

Хөрмәтле районыбызның мәдәният учреждениеләре хезмәткәрләре һәм ветераннары!
Сезне чын күңелдән һөнәри бәйрәмегез – Мәдәният хезмәткәрләре көне белән котлыйм!
Рухи кыйммәтләрне саклау һәм арттыру-җирдә иң игелекле һәм җаваплы адымнарның берсе. Мәдәният әхлакый традицияләрне саклау бурычын үз өстенә ала, җәмгыятьнең тормыш дәрәҗәсенең сыйфат күрсәткече буларак чыгыш ясый, милли характер формалаштыра, һәр халыкны кабатланмас итә. Бер дәүләт эшлеклесе: «Мәдәният –  барлык нәрсәләр онытылганда да, барыбер истә кала ала торган нәрсә», - диде. Чыннан да, гасырлар буена кешелек тормышының мәңгелек кыйммәтләре, югары идеаллары турында искә төшерүче иң чын нәрсәләр генә саклана. Нәкъ менә сезнең хезмәтегез белән календарьның кызыл көннәре һәм истәлекле даталар йөзләгән кеше өчен чын мәгънәсендә бәйрәмгә әверелә. Сезнең идеяләрегез һәм аларны тормышка ашыру буенча тырыш хезмәтегез нәтиҗәсендә безнең район халкы кызыклы тормыш белән яши, һәр катнашучының күңелендә зур эз калдырган мәдәни чараларда катнаша. Сезнең хезмәтегез шәхеснең сәламәт үсешен, дөрес төшенчәләрне һәм яшь буында иҗатка мәхәббәтне хуплый.
Һөнәри осталыгыгыз, матурлыкка мәхәббәт һәм алексеевскилыларга бу мәхәббәтне сеңдерергә омтылуыгыз өчен рәхмәт сезгә! Мәдәният йортларыбызда, китапханәләрдә, музейларда эшләүчеләргә, тырыш хезмәтләре һәм тынгысыз хезмәтләре өчен ихлас рәхмәтләремне җиткерәм. Сәламәтлек, мәхәббәт, илһам, бетмәс-төкәнмәс көч-куәт телим. Иҗади үрләр яулагыз, иҗади потенциалыгыз тормышка ашсын. Шулай ук сезгә бәхет, мәхәббәт, уңышлар, якыннарыгызның кайгыртуын һәм аңлавын телим!
Сергей Демидов