Районның сәламәтлек саклау өлкәсе: вакыйгалар һәм затлар

2020 елның 21 гыйнвары, сишәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры урынбасарының Алексеевск районына килүе районның сәламәтлек саклау өлкәсендә берьюлы ике мөһим вакыйга белән билгеләп үтелде.

Алексеевск район үзәк хастаханәсенең (РҮХ) хезмәт коллективы белән очрашу

Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау министры урынбасары Альмир Абашев район башлыгы Сергей Демидов озатуында яңа баш табиб Илнар Вилдановны тәкъдим итү өчен Алексеевск үзәк хастаханәсе коллективы белән очрашты. Чистайда туып-үскән Илнар Хәмит улы районга килгәнче Бөгелмә шәһәрендә эшләде. Сергей Демидов һәм Альмир Абашев Илнар Хәмит улына халык иминлеге өчен уңышлы эш теләде.

Левашево авылында яңа ФАП ачу

Шул ук көнне кич белән Левашово авылында ФАПны ачу тантанасы булды. Тантаналы чара шулай ук сәламәтлек саклау министры урынбасары Альмир Абашев, район башлыгы Сергей Демидов һәм Алексеевск РҮХнең баш табибы Илнар Вильданов катнашында узды. Сергей Демидов Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановка республика төзелеш программасын гамәлгә ашыру мөмкинлеге өчен рәхмәт белдерде, аның ярдәмендә авылда яшәү шартлары яхшыра һәм левашеволыларга нык сәламәтлек һәм иминлек теләде. ФАП авыл тормышының төп объектларының берсе, дип билгеләп үтте министр урынбасары, халыкка изге теләкләр белән мөрәҗәгать итте. Фельдшерга Сергей Демидов акчалата сертификат тапшырды, шуннан соң символик кызыл тасма киселде. ФАПның ишекләре авыл халкы өчен теләсә кайсы вакытта ачык. Авыл халкы исеменнән Мария Филатова өлкән буын турында кайгыртулары өчен рәхмәт белдерде.