2019 елга йомгаклар Алексеевск районының Майна авыл җирлегендә ясалды

2020 елның 16 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2019 елга йомгаклар Алексеевск районының Майна авыл җирлегендә ясалды. Утырыш район башлыгы Сергей Демидов рәислегендә узды. Җирлек җитәкчесе Рәмис Гафиятуллин ел дәвамында башкарылган эшләр турында сөйләде.
Җыелучылар алдында җирле мәктәп директоры Г.З.Федоров, "Алексеевск нефть-газ заводы" вәкиле В.В.Горбунов чыгыш ясады. Олег Гайнуллин депутатлар эшчәнлеге һәм "Хәмитова Р.М." КФХның эш йомгаклары һәм планнары турында сөйләде. Оператив хәлләр турында участок полиция хезмәткәре Владислав Сәйфетдинов сөйләде.
Авылда яшәүчеләр шәхси ярдәмче хуҗалыкны субсидияләү программаларында катнашалар, сөт продукциясен тапшыралар. Шәхси хуҗалыклардан ит сатыла. Әмма монда, башка җирлекләрдәге кебек үк, тискәре демографик динамика күзәтелә.
Район башлыгы Сергей Демидов чираттагы тапкыр авылда яшьләр өчен яшәү шартлары буларак эш урыннары булдыру кирәклеген билгеләп үтте:
- Безнең яшь гаиләләр, өлкән балалар туган авылларыннан мәңгегә китәргә тиеш түгел. Алар монда калсын һәм кече ватаннары, авыл башкарма комитеты, эшмәкәрләр һәм территория активы өчен барлык шартлар да тудырылырга тиеш. Беренче чиратта, сүз эш урыннары булдыру турында бара.
Халык авыл җирлеге территориясендә спорт мәйданчыгы төзү үтенече белән мөрәҗәгать итте. Муниципалитет башлыгы моңа ярдәм итәчәк, дип ышандырды.
Шулай ук, авыл эчендәге юлларны төзү һәм Горка авылы аша уза торган автомобиль юлы участогын яктырту зарур. Бу мәсьәләне дә якын арада хәл итү планлаштырыла.