Һәркемнең фикере мөһим

2019 елның 20 августы, сишәмбе

2030 елга кадәр Алексеевск муниципаль районының социаль-икътисадый үсеш стратегиясе –  район тормышы шушы төп документ буенча үсә. Стратегиянең төп максаты - инвестицион җәлеп итүчәнлекне арттыру һәм икътисадый үсешне тәэмин итү нигезендә Алексеевск муниципаль районы халкының тормыш сыйфатын тәэмин итү.

Тормышка ашырылырга мөмкин булган стратегиянең өстенлекле юнәлешләре - өстәмә уңай социаль-икътисадый нәтиҗә кертү һәм районның алга таба үсүенә  ярдәм итү булып түбәндәгеләр тора:

- кеше потенциалын үстерү;

пространство, реаль капитал

- базарлар;

институтлар;

инновацияләр һәм мәгълүмат;

табигый ресурслар;

финанс капиталы.

Район халкының бу процесста катнашуыннан башка районның үсеш стратегиясен сыйфатлы һәм нәтиҗәле эшләү мөмкин түгел. Алексеевскилылар район проблемаларын һәм үсеш перспективаларын үз карашлары белән уртаклаша, үз тәкъдимнәрен кертә алалар. Үз фикерләрегезне һәм тәкъдимнәрегезне Алексеевск муниципаль районы башкарма комитетының икътисад бүлегенә электрон адреска юлларга мөмкин: oeconom@inbox.ru. Стратегиянең тулы тексты белән түбәндәге сылтама буенча танышырга була: <url> http://alekseevskiy.tatarstan.ru/rus/programma-sotsialno-ekonomicheskogo-razvitiya.htm.