Район башлыгы кубогына турнир

2018 елның 12 декабре, чәршәмбе

Биләр командасы волейбол буенча Алексеевск районы башлыгы кубогына ия булды. Ярышлар предприятие һәм оешмалар арасында Х Спартакиада кысаларында узды. Аларда җиде команда: аграр колледж, «Алексеевскдорстрой», 2 нче, 3 нче Алексеевск урта мәктәпләре, Биләр, Кр. Баран, Юеш Көрнәле командалары катнашты.

Кайбер коллективлар уенга катнаш составлар куйды, аларда кызлар уйнады.  Уеннар 1 нче Спорт  комплексында һәм 1 нче мәктәпнең спорт залында узды. Командалар ике төркемгә бүленде.   Үз төркемендә  җиңеп чыккан Биләр җыелма командасы  финалда 2 нче Алексеевск урта  мәктәбе командасы белән очрашты. Нәтиҗәдә каты сугышта биләрлеләр җиңде.  Җиңүчеләргә кубок һәм призерларга дипломнарны балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе директоры Рөстәм Кәбиров тапшырылды.